پایگاه خبری تحلیلی شهر آبسرد دماوند

کار دشوار دولت چهاردهم

داستان دولت سیزدهم در نیمه راه ناگهان به پایان رسید و بسیاری از برنامه ها و کارهای این دولت نیمه کاره ماند!

دولتی که در ابتدای کار کوهی از مشکلات را از دولت دوازدهم به ارث برد و در انتهای کار دریایی از مشکلات را برای دولت چهاردهم به ارث گذاشت تا کار دولت چهاردهم بیش از پیش سخت باشد.

واقعیت این است که در چند ماه گذشته انتقادات سختی به دولت سیزدهم وارد می شد و بسیاری از موافقان این دولت نیز از آن قطع امید کرده بودند و معتقد بودند که کابینه مرحوم رئیسی توانایی غلبه بر امواج سهمگین مشکلات را ندارد و در میان هواداران دولت سیزدهم نیز زمزمه های دولت تک دوره ایی به گوش می رسید.

از سوی دیگر دولت چهاردهم برخلاف دولت های پیشین در شرایطی خاص و بدون زمینه سازی های معمول و لابی گری های مرسوم باید انتخاب گردد و کار خود را شروع کند و در این دولت خبری از برنامه ریزی های قبلی و بستن کابینه چند ماه قبل از شروع به کار دولت نیست و کسی که قرار است رئیس جمهور شود باید در کمتر از چند هفته بهترین گزینه ها را برای تشکیل کابینه انتخاب کند و کار دولتش را حتی بدون یک روز وقفه آغاز نماید و مجلس دوازدهم نیز که خود تازه کار است باید در اولین ماه های شروع به کار، به کابینه چهاردهم رای اعتماد بدهد.
از سوی دیگر با توجه به لزوم شروع به کار فوری دولت چهاردهم ،رئیس جمهور جدید مجبور است برخی از افراد را به عنوان وزیر موقت در کابینه خود قرار دهد تا بعد از شروع به کار دولت و به قول معروف سر صبر وزرای همسو و هماهنگ با دولت انتخاب شوند لذا در بهترین حالت دولت چهاردهم تا پایان سال جاری حرفی برای گفتن نخواهد داشت و از آنجا که هم اکنون نیز وضع اقتصادی کشور چندان مساعد نیست لذا بعید است که اوضاع و احوال معیشت مردم تا ابتدای سال ۱۴۰۴ از این که هست بهتر شود مگر اینکه درست مثل دولت یازدهم (حسن روحانی) توافقات بین المللی به داد دولت جدید برسد که این هم به هزار و یک دلیل بعید بنظر می رسد.

حال باید منتظر نشست و دید که دولت چهاردهم چگونه بدون داشتن آمادگی قبلی، قرار است بر مشکلات پر شمار به جا مانده از دولت های قبل غلبه کند و چگونه بار بر زمین مانده دولت سیزدهم را به مقصد می رساند!

نوشته ایجاد شد 671

3 دیدگاه در “کار دشوار دولت چهاردهم

    1. سلام
      در چند هفته گذشته به علت شرائط فصلی و تغییرات مکرر نقشه ها پیش بینی ها اندکی سخت شده بود ولی از امشب با گزارش فصلی باز هم بخش هواشناسی شروع به کار خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *