پایگاه خبری تحلیلی شهر آبسرد دماوند

جاده مرگ هر روز قربانی می گیرد

بدون شک محور آبسرد به ایوانکی حد فاصل کیلان تا ساران جزء خطرناکترین جاده شرق استان تهران می باشد و روزی نیست که در این محور پر خطر حادثه ایی رخ ندهد و خودرویی آسیب نبیند و شخصی مصدوم نشود.

تعداد تصادفات رانندگی در این محور آنقدر زیاد شده که دیگر حوادثی نظیر واژگونی و سقوط در پرتگاه و برخورد با کوه جزء حوادث عادی و روزمره این محور محسوب می شود ولی در این بین حوادث منجر به مصدومیت و فوت سرنشینان خودروها چیزی نیست که بتوان از کنار آن به آسانی گذشت و آن را عادی و معمولی تصور کرد.

حادثه تصادف روز گذشته محور کیلان به ساران محدوده گردنه اشرفی که منجر به فوت سه نفر از هموطنان شد نیز در زمره همان حوادث ناراحت کننده و غیرقابل چشم پوشی می باشد که بیش از هر چیز بیانگر غیر استاندارد بودن این جاده و هکذا توخالی بودن وعده های مسئولان در رابطه با تعریض و بهسازی این محور می باشد.

متاسفانه سالهاست که مسئولان محترم راه و شهرسازی استان تهران وعده تکمیل این جاده و دوبانده شدن آن را می دهند ولی آنچه در عمل شاهد آن هستیم جاده ایی ناایمن و خطرناک و دارای پیچ های بسته و کور و فاقد شانه خاکی و رمپ فرار برای خودروهای سنگین و از همه بدتر کم عرض و در معرض ریزش سنگ می باشد.

متاسفانه مسئولان محترم اداره راه استان تهران بدون توجه به این نکته ظریف که این محور یک محور شریانی اصلی و محل تردد خودروهای سنگین می باشد در تکمیل این مقطع شش هفت کیلومتری تعلل نموده و این محور را تبدیل به جاده مرگ و قتلگاه رانندگان و سرنشینان خودروهای عبوری نموده اند.

در واقع حجم خودروهای عبوری از این محور که عموماً مربوط به شهرهای جنوب شرق استان تهران و غرب استان سمنان می باشند در روزهای تعطیل بسیار بالا بوده و تردد همزمان کامیون های عبوری نیز وضعیت جاده را پیچیده و تردد در آن را خطرناک می نماید.

در این بین بی توجهی برخی از رانندگان و حرکات مخاطره آمیز و سبقت و سرعت غیرمجاز و از همه بدتر حرکات نمایشی و لایی کشی های دیوانه وار برخی از رانندگان زمینه ساز وقوع حوادث فوق العاده ناراحت کننده شده و این جاده های ناامن را ناامن تر می نماید.

درخواست این رسانه از مسئولان محترم اداره راه و شهرسازی استان و نماینده محترم مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای این است که به جای وعده دادن و بازدیدهای نمایشی از این پروژه ناقص ، عزم خود را جهت بهسازی این جاده پر خطر و تکمیل طرح دوبانده سازی آن جزم نموده و مشکل دیرینه مردم این منطقه را یک بار برای همیشه رفع نمایند.

نوشته ایجاد شد 655

2 دیدگاه در “جاده مرگ هر روز قربانی می گیرد

 1. با سلام

  با توجه به اینکه:
  ۱- هرکس یک بار در این جاده رانندگی کرده باشد می‌داند که این جاده بسیار خطرناک است.
  ۲- تقریباً همه‌مان مطمئنیم که در اوضاع فعلی کشور، انتظار انجام مسئولیت توسط مسئولین، انتظار حضور افراد متخصص در جایگاه متناسب با تخصصشان، انتظار دلسوزی و اهمیت دادن به مردم و انتظار آمادگی برای پاسخگویی از مسئولین انتظارات بیهوده‌‌ای است و آب در هاون کوبیدن.
  ۳- درصد بالایی از رانندگان، از فرهنگ شعور رانندگی تهی هستند (ارجاعتان می‌دهم به فیلم ترافیک همین جاده در دیروز که تعدادی از همین رانندگان تهی از شعور پشت ماشین آتشنشانی حرکت می‌کردند و احساس می‌کردند زرنگ هستند)
  بنده به شما قول می‌دهم که این مساله هرگز حل نخواهد شد. در حال حاضر تنها چاره افرادی که در قبال جان خود و دیگران مسئول هستند می‌تونه یکی از این دو راه باشه که تازه باز هم تضمینی بابت حفظ جان نداره:

  ۱- عدم تردد از این جاده و جایگزین کردن راه از سمت کمربندی شرقی تهران با وجود افزایش حدود ۸۰ کیلومتری مسیر
  ۲- تردد از این جاده تنها در روز و با سرعتی بسیار پایین

  1. با سلام
   بنده هم با شما موافق هستم
   اصولاً تردد در این جاده در روزهای تعطیل ماه های گرم سال و روزهای بارندگی ماه های سرد سال و در ساعات شب در تمام طول سال کاری بسیار خطرناک است
   فکر کنم فیلم روز جمعه از حرکت این مردم پشت ماشین آتش نشانی گویای تمام نقایص رفتاری ما ملت ایران است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *