پایگاه خبری تحلیلی شهر آبسرد دماوند

تشکیل قرارگاه طرد اتباع غیر مجاز در استان تهران/بازگشت به کشور مبداء ، تنها راه پیش روی اتباع غیرمجاز

معاون امنیتی انتظامی استاندار تهران بر ضرورت پیگیری جدی فرمانداران نسبت به طرد اتباع غیرمجاز از شهرستان‌های استان تاکید کرد.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محسن نایبی، شامگاه چهارشنبه مورخ ۱۱ بهمن ۱۴۰۲ در جلسه اجرایی قرارگاه طرد اتباع غیرمجاز استان تهران به ریاست علیرضا فخاری، استاندار تهران و با حضور احسان حیدری سرپرست اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی، فرمانداران و دیگر مسئولان، با تاکید بر طرد اتباع غیر مجاز در کنار دیگر اقدامات اظهار کرد: در خصوص اتباع غیر مجاز ساماندهی معنایی ندارد و فقط باید بازگشت به کشورهای مبداء صورت گیرد.

معاون امنیتی انتظامی استاندار تهران عنوان کرد: این طرح زمانی با موفقیت اجرایی می‌شود که همه فرمانداران استان تهران پیگیر طرد اتباع غیر مجاز از شهرستان حوزه خود باشند.

نایبی از فرمانداران خواست تا مشکلات موجود در حوزه طرد اتباع غیر مجاز و یا مسائل موجود در حوزه ساماندهی اتباع را با مسئولین این اداره کل مطرح کنند.

بر اساس این گزارش در پایان این جلسه هر یک از فرمانداران به ارائه نقطه نظرات، مشکلات و سوالات خود پیرامون نحوه طرد و چگونگی اجرای هدفمند آن، نحوه توزیع کارت هوشمند و دیگر مسائل موجود در حوزه اتباع پرداختند.

لازم به ذکر است استان تهران میزبان بیشترین تعداد اتباع خارجی و شهرستان های این استان مقصد اغلب مهاجرین خارجی بوده و متاسفانه شهرستان دماوند یکی از مطلوب ترین مقاصد اقامتی اتباع غیرمجاز و بویژه افاغنه می باشد و در اثر کثرت جمعیت اتباع خارجی مجاز و غیرمجاز هم اکنون بافت جمعیتی اغلب شهرها و روستاهای این شهرستان به نفع مهاجرین افغان تغییر یافته است.

نوشته ایجاد شد 670

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *