پایگاه خبری تحلیلی شهر آبسرد دماوند

گل بود به سبزه نیز آراسته شد/انتشار فیلم حیوان آزاری در آبسرد

شهر آبسرد سگ بی صاحب کم ندارد ولی وجود این سگ های بی صاحب و رها در کوی و برزن قطعاً توجیهی برای اقدامات غیرانسانی و آزار این حیوانات توسط عوامل شهرداری آبسرد نمی باشد.

روز گذشته پس از انتشار فیلم سگ آزاری توسط اکیپ جمع آوری سگ های بی صاحب شهرداری آبسرد و صحنه ناراحت کننده کشاندن سگ در پشت وانت شهرداری موجی از واکنش های منفی نسبت به این اقدام خلاف اخلاق کارکنان شهرداری در فضای مجازی بوجود آمد بنحویکه در روز جاری چندین نفر از هموطنان ضمن تماس تلفنی با این پایگاه خبری این اقدام پرسنل شهرداری را محکوم نموده و خواستار پیگیری این موضوع از سوی این پایگاه خبری شدند.

لازم به توضیح است پس از انتشار این فیلم نقی میرزاکریمی رئیس اداره محیط زیست شهرستان دماوند نسبت به این حادثه واکنش نشان داده و اظهار داشت: پیرو انتشار کلیپ حیوان آزاری در فضای مجازی، اداره محیط زیست شهرستان دماوند این اقدام را برخلاف دستور العمل ساماندهی سگ‌های ولگرد دانسته و علیه فرد خاطی در مرجع قضایی تحت عنوان حیوان آزاری اعلام جرم کرده است.

ایشان ادامه داد: وجود سگ‌های بلاصاحب به یک معضلی برای مردم شهرستان دماوند تبدیل شده‌اند و جمعیت این حیوانات باید کنترل و مدیریت شود.
وی افزود: اما بنابر دستورالعمل‌های موجود، با جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب موافق هستیم، اما حتی اگر سگی بیمار باشد، راه و روش حذف آن مشخص است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دماوند با اشاره به اینکه کشاندن سگ در خیابان کار صحیحی نیست، گفت: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده، مشخص شد که سگ داخل فیلم برای مردم ایجاد مزاحمت نموده و با درخواست مردم نسبت به زنده‌گیری اقدام شده بود که باید بعد از زنده‌گیری آن را وارد قفس و منتقل می‌کردند.
میرزاکریمی گفت: موضوع جهت بررسی بیشتر به مراجع قضایی اعلام شده تا برخوردهای لازم صورت گیرد‌، جمعیت سگ‌های بلاصاحب در شهرستان دماوند افزایش داشته و موجب اذیت و آزار مردم شده که از شهرداری‌ها خواسته‌ایم که این سگ‌ها را زنده‌گیری و جمع‌‌آوری کنند و این وظیفه شهرداری‌ هاست که به صورت اصولی این اقدام را انجام دهند.
وی در خاتمه بیان داشت: همچنین پیگیر این موضوع هستیم تا برخورد اداری و قضایی لازم با فرد متخلف صورت پذیرد.
در همین راستا پس از انتشار این ویدئو در فضای مجازی و پیرو شکایت اداره محیط زیست شهرستان دماوند و با پیگیری فرماندار محترم شهرستان دماوند فرد حیوان آزار با دستور مقام محترم قضایی بازداشت شده و پرونده کیفری برای ایشان در دادسرای دماوند تشکیل شد.

متاسفانه شهر آبسرد هر از چندی به بواسطه اخبار بد تیتر یک اخبار می گردد و فقط این مورد در کارنامه آبسرد نبود که آن هم اضافه شد که امیدوارم با پیگیری مسئولان محترم در آینده دیگر شاهد انتشار چنین اخبار و چنین صحنه هایی در شهر آبسرد نباشیم.

نوشته ایجاد شد 671

4 دیدگاه در “گل بود به سبزه نیز آراسته شد/انتشار فیلم حیوان آزاری در آبسرد

 1. باید برخورد قانونی بااین جانی صورت بپذیره وبه مجازات مقرردرماده ۶۸۰قانون مجازات محکوم بشه چون اون حیوان زبان بسته نه وکیل داره ونه میتونه ازخودش دفاع کنه پس باید از حق حیوانات دفاع بشه واین جانی به اشدترین وجه درقانون محکوم بشه

  1. با درود
   البته ماده ۶۸۰ قانون مجازات اسلامی ناظر بر شکار و صید حیوانات وحشی محافظت شده بر خلاف مقررات و بدون مجوز قانونی بوده و تعمیم مجازات آن به جمع آوری سگ های بدون صاحب توسط پرسنل شهرداری قطعاً محل اشکال می باشد(با توجه به تفسیر مضیق قوانین به نفع متهم تعمیم این ماده قانونی به این جرم محل ایراد است)
   ولی با توجه به بازخورد بسیار منفی در رابطه با این اقدام خود این پرسنل هم به شدت نادم و پشیمان هستند
   ضمن آنکه دادستان هم قول برخورد قضایی را داده است

  1. با سلام
   به هر حال کار درستی انجام ندادند و مستحق تنبیه و توبیخ هستند و فعلاً نیز با قرار وثیقه آزاد هستند
   البته مقصر اصلی کسانی هستند که به این پرسنل آموزش های لازم را ندادند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *