پایگاه خبری تحلیلی شهر آبسرد دماوند

صدور دستور رفع موانع تولید و توسعه کشت گلخانه ایی پاپایا در شهر آبسرد

روز دوشنبه هفتم آذرماه رضا طاهرخانی فرماندار شهرستان دماوند به همراه حجت‌الاسلام میرشریفی امام جمعه آبسرد و حومه، عابدین بخشدار دماوند، حیدری رئیس اداره جهاد کشاورزی دماوند، شهردار و اعضای شورای شهر آبسرد در راستای اهداف ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از واحد گلخانه زیرکشت محصول استوایی پاپایا در شهر آبسرد شهرستان دماوند بازدید کردند.
رضا طاهرخانی، فرماندار شهرستان دماوند در حاشیه این بازدید اظهار داشت: در بحث رفع موانع تولید از یکی از گلخانه‌های محصولات کشاورزی استوایی در حاشیه شهر آبسرد بازدید میدانی به‌عمل آمد و با مشکلات تولید کننده در این مسیر آشنا شدیم.
وی افزود: با همکاری جهاد کشاورزی مقرر شد که در انشعابات برای این تولید کننده جهت توسعه کشت گلخانه‌ای مساعدت لازم به عمل آید.
فرماندار شهرستان دماوند عنوان کرد: همچنین در خصوص مشکل چندساله این تولید کننده با شهرداری آبسرد نیز در بازدید و نشست امروز در شورای شهر آبسرد به توافق رسیدیم تا مشکل رفع شود و با توان بهتری در تولیدات میوه‌های استوایی در سطح شهرستان دماوند گام بردارد.
لازم به ذکر است نخستین واحد گلخانه زیرکشت محصولات استوایی پاپایا در شهرستان دماوند با سرمایه‌گذاری یک میلیارد تومانی در زمینی به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع در روستای اتابک‌شمس واقع شده است.
لازم به ذکر است محصول استوایی پاپایا یا خربزه درختی از محصولات خشک پسند و مقاوم به کم آبی می باشد که نسبت به دمای زیر ۱۰ درجه بالای صفر و وزش بادهای شدید فوق العاده حساس بوده و توسعه کاشت آن مشروط به تامین تامین گاز گلخانه محل کشت می تواند باعث رونق بخش کشاورزی شهر آبسرد گردد.

نوشته ایجاد شد 670

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *