پایگاه خبری تحلیلی شهر آبسرد دماوند

اولویت اصلی کشور چیست؟

مقام معظم رهبری سال ۱۴۰۲ را سال «مهار تورم و رشد تولید» نام نهادند و سخنرانی نوروزی خود نیز ضمن تشریح علت این نامگذاری ، چارچوب های دستیابی به هدف را نیز مشخص فرمودند ولی ظاهراً اولویت بسیاری از مسئولان محترم که اتفاقاً ادعای ولایتمداری هم دارند به هیچ عنوان و تحت هیچ شرائطی با خواست مقام رهبری و مقتضیات حال حاضر کشور منطبق نمی باشد!

هنگامیکه ما با تورم بسیار بالا و رشد نقدینگی لجام گسیخته مواجه هستیم و دلار در یک قدمی رکورد شکنی قرار دارد و ذخایر استراتژیک بنزین تقریباً در آستانه اتمام است و تولید داخلی نیز زیر سایه اقتصاد فاسد دلالی قرار گرفته و رشد اقتصادی نیز تقریباً منفی و زیر صفر می باشد برخی از مسئولان تعمداً به دنبال حاشیه سازی و مشغول کردن خود و مردم به حاشیه ها و امور بدون اولویت هستند تا مردم را از اصل غافل کنند و در سایه همین غفلت مردم کم کاری های خود را مخفی نمایند.
یکی از این حاشیه ها همین «غائله حجاب» است که بیش از ۶ ماه است که کشور را درگیر تفرقه و چند دستگی نموده و کل اقتصاد و فرهنگ و سیاست داخلی و خارجی و… را بدون هیچ دلیل و توجیه عقلی تحت الشعاع خود قرار داده و هزینه های هنگفتی را بر مردم و نظام تحمیل نموده و هر روز نیز به ابعاد این حاشیه سازی افزوده می گردد.

از یک طرف جریان تندرو و ارزشی ها به دنبال رو در رو کردن مردم در مقابل یکدیگر هستند غافل از اینکه عواقب شوم این جنگ خانگی به شکل نفرت پراکنی و خشونت و قانون شکنی دامنگیر مردم و نظام شده و از سوی دیگر گجریان های مخالف نظام که اتفاقاً بواسطه حوادث تاسف بار ۶ ماه گذشته فرصت رشد و سازماندهی و جذب نیرو را به دست آورده اند از همین موضوع برای ضربه زدن به نظام و تخریب وجهه جمهوری اسلامی بهره می برند و از همه بدتر مشغول شدن مردم و مسئولان به این ماجرا عملاً فرصت رشد و توسعه را از کشور گرفته است.

اگر مسئولان به جنگ ترکیبی دشمنان علیه نظام اسلامی اعتقاد دارند چرا خودشان درگیر این جنگ ترکیبی می شوند و چرا خودشان به عنوان بخشی از این بازی و به نفع دشمن بازی می کنند؟
اگر برای مسئولان محترم مهار تورم و رشد تولید و ثبات اقتصادی و افزایش قدرت پول ملی و رفاه روزافزون ملت اهمیت دارد چرا خود را درگیر امور کم اهمیت و چنین حاشیه ایی می کنند و به جای تمرکز بر اولویت ها خود را مشغول موی زنان و دختران می نمایند؟

در جنگ ترکیبی دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی ماجرای حجاب صرفاً یک عملیات ایذائی به منظور منحرف نمودن ذهن تصمیم گیران در نظام جمهوری اسلامی می باشد تا دشمنان نظام بتوانند با فراغ بال ضربات مهلک و نهائی خود را از قسمت های دیگر به بدنه نظام وارد نمایند کمااینکه در همین ۶ ماه گذشته اقتصاد ایران هدف حملات گسترده دشمنان نظام بوده و نرخ تورم در حال پیشروی به سمت فتح قله های جدید می باشد.

امروز و در حالیکه کشور ما بیش از هر چیز دیگری به وفاق و همدلی بین مردم و مسئولان جهت فائق آمدن بر مسائل و مشکلات نیاز دارد پرداختن به این حاشیه ها واقعاً چه ضرورتی دارد؟
متاسفانه پرداختن بیش از حد به مسائل حاشیه ایی نظیر همین غائله حجاب باعث ایجاد دو قطبی های بی دلیل و شکاف های عمیق در جامعه می شود و همین تفرقه و شکاف کشور را در همه عرصه ها به سمت رخوت و رکود می کشاند.
امروز و در حالیکه مساله اصلی کشور مسائل اقتصادی و اصلاح نرخ حامل های انرژی است آیا این حاشیه سازی ها بر سر حجاب و پوشش بانوان به صلاح ملک و مملکت است؟

مسائل فرهنگی راهکار فرهنگی دارند و اصلاً قرار نیست که تمام ارگان یک کشور از صدر تا ذیل درگیر پرداختن به چنین مسائلی شوند ضمن آنکه پرداختن بیش از حد به مساله حجاب این سئوال را بوجود می آورد که این همه بودجه اختصاص یافته به نهادها و سازمان های مرتبط با مساله حجاب و عفاف در کجا هزینه شده که خروجی آن امروز غائله حجاب در مملکت است؟

مساله حجاب یک مساله فرهنگی با راهکارهای فرهنگی است و تبعاً چنین مساله فراگیری با بگیر و ببند و داغ و درفش قابل ساماندهی نیست کمااینکه همان برخوردهای سلبی و خشن گشت ارشاد در واپسین روزهای شهریور سال گذشته زمینه ساز حوادث تاسف بار پائیز سال ۱۴۰۱ بود و امروز هم نظام مجبور به پرداخت هزینه های هنگفت بی دلیل برای یک اقدام غیر مسئولانه گشت ارشاد می باشد لذا توصیه ما به مسئولان محترم این است که به جای دامن زدن به این غائله بی دلیل و پیروی از القائات گروه های تندرو با هوشیاری و بصیرت انقلابی اولویت های روز جامعه را شناسائی نموده و در چارچوب فرمایشات مقام معظم رهبری اولویت کاری خود را بر مساله اقتصاد و مهار تورم و گرانی و رشد تولید قرار داده و کشور را از این پیچ تاریخی به سلامت عبور دهند.

نوشته ایجاد شد 689

2 دیدگاه در “اولویت اصلی کشور چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید