پایگاه خبری تحلیلی شهر آبسرد دماوند

از امیکرون چه خبر؟

این روزها در میان اخبار جنگ اوکراین دیگر اخبار بیماری کرونا دیگر چندان به چشم نمی آیند و
حالا دیگر کسی مانند سابق پیگیر آمار مبتلایان به کرونا و شهرهای قرمز و زرد و آبی نیست و چنین بنظر می رسد که کرونا به تاریخ پیوسته است!

واقعیت این است که درست در همین لحظه که ما در حال خواندن مطلب هستیم این ویروس در حال تکثیر و احتمالاً جهش و تغییر راهبرد خود برای بقا می باشد!
کرونا قطعاً از بین نرفته و طبق آخرین آمار روز( ۹ اسفند ۱۴۰۰) ۲۰۷ نفر در اثر ابتلا به این بیماری فوت کرده اند و فقط ظرف ۲۴ ساعت ۱۰۹۶۲ مورد ابتلای جدید به این ویروس ثبت شده و چندین برابر این تعداد نیز افراد مبتلای به نوع خفیف این بیماری در کشور وجود دارند.
 در همین زمینه دکتر مسعود مردانی گفت: خوشبختانه موارد اُمیکرون در کشور رو به افول است و مشاهدات میدانی ما نشان می‌دهد که موارد سرپایی بیماری از نصف هم کمتر شده است و موارد بستری هم رو به کاهش است.

عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با بیان اینکه تعداد شهرهای قرمز کرونایی نیز در کشور به شدت رو به کاهش است، گفت: اگر خدا بخواهد داریم به سمتی می‌رویم که اُمیکرون را کنترل کنیم، البته اگر واریانت جدیدی اتفاق نیفتد.

دکتر مسعود مردانی درباره وضعیت کووید۱۹ با سویه اُمیکرون در کشور، گفت: خوشبختانه موارد اُمیکرون در کشور رو به افول است و مشاهدات میدانی ما نشان می‌دهد که موارد سرپایی بیماری از نصف هم کمتر شده است و موارد بستری هم رو به کاهش است.

وی با بیان اینکه متاسفانه همچنان در آی‌سی‌یو بیمارستان‌ها، بیماران بدحال بستری هستند، گفت: به همین دلیل هم هست که همچنان مرگ و میر ما در حد بالایی بوده و به نظر می‌آید که تا دو هفته دیگر احتمالا این میزان مرگ و میر ادامه یابد. بعد از آن که موارد ابتلا و بستری کاهش یابد، میزان مرگ‌های کرونایی نیز کاهش پیدا می‌کند.

مردانی با بیان اینکه تعداد شهرهای قرمز کرونایی نیز در کشور به شدت رو به کاهش است، گفت: اگر خدا بخواهد داریم به سمتی می‌رویم که اُمیکرون را کنترل کنیم، البته اگر واریانت جدیدی اتفاق نیفتد.

وی ادامه داد: مشاهدات میدانی ما نشان می‌دهد که گذر از قله پیک ششم کرونا در کشور دارد اتفاق می افتد.

این عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا با اشاره به تعطیلات نوروز نیز گفت: مردم در این شرایط باید هوشیاری خود را حفظ کرده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. مردم ماسک بزنند، فاصله اجتماعی را رعایت کنند. افرادی هم که هنوز واکسن تزریق نکرده یا واکسیناسیون‌شان را تکمیل نکرده‌اند، نسبت به انجام آن اقدام کنند.  فکر نکنند که کرونا تمام شده و هوشیار باشند. اگر این موارد را رعایت کنند، ان‌شاءالله عید خوبی در پیش خواهی داشت.

نوشته ایجاد شد 643

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *