پایگاه خبری تحلیلی شهر آبسرد دماوند

مناظره ادامه دارد…!

هر چند که از زمان مناظره های انتخاباتی سال ۱۴۰۰ حدود ۱۸ ماه می گذرد ولی برای عبدالناصر همتی رئیس پیشین بانک مرکزی که در مناظره های انتخاباتی مجبور بود یک تنه در مقابل آقای رئیسی و یاران پوششی او( زاکانی ،رضائی و قاضی زاده هاشمی) بایستد و از عملکرد خودش و دولت دوازدهم دفاع کند مناظره تمام نشده و رقابت هنوز با جدیت ادامه دارد و با توجه به عملکرد افتضاح دولت سیزدهم در اغلب حوزه ها اعم از اقتصاد و سیاست داخلی و خارجی همتی نیز تهاجمی تر و بی پروا تر شده و به قصد انتقام روزهای تلخ بهار ۱۴۰۰ پا در یک مناظره جدید گذاشته.

رئیس سابق بانک مرکزی در جدیدترین موضع گیری خود نسبت به دولت سیزدهم خطاب به رئیسی گفت: من پیشنهاد می دهم اگر واقعا گمان می کنید قبلی ها وضع را خراب کرده‌اند و شما نمی توانید آن را درست کنید استعفا بدهید و کنار بروید.

همتی بیان کرد: بگذارید با صراحت بگویم، دوستان دولت فکر کردند توافق نزدیک است. گفتند ارز ۴۲۰۰ تومانی را برداریم تحریم هم که برداشته می شود، مشکل افزایش قیمت پیدا نمی کنیم. اما به هر دلیلی توافق انجام نشد و گرفتاری های جدید پیش آمد. حالا مدام می گویند گذشتگان بانی وضع موجود هستند. پس شما برای چه آمدید رئیس جمهور شدید؟ پس چرا در جلسات مناظره می گفتید ما می آییم وضع را درست می کنیم؟ در همان جلسات گفتید همه مشکلات را شما درست کردید. اصلا فرض کنیم همه مشکلات را ما درست کردیم و تحریم اثر نداشت و اینکه درآمدهای کشور در یک سال به پنج میلیارد دلار رسید، مشکلی ایجاد نکرد. شما که می دانستید وضعیت نامطلوب است، چرا آمدید؟ اگر می دانستید وضعیت خراب است چرا آمدید مسئولیت قبول کردید و وعده دادید؟ حالا که مسئولیت قبول کردید و آمدید چرا با انداختن مشکلات به گردن دیگران مسئولیت اجرا نشدن وعده ها را به گردن نمی گیرید؟

من پیشنهاد می دهم اگر واقعا گمان می کنید قبلی ها وضع را خراب کرده‌اند و شما نمی توانید آن را درست کنید استعفا بدهید و کنار بروید. بگذارید انتخابات جدید برگزار شود با مشارکت اکثریت مردم.

می‌گویند حکومت یکدست شده و این برای پیشبرد اهداف خوب است. باید در پاسخ گفت حکومت یکدست با اقلیت اتفاق نمی افتد، اکثریت مردم باید پشت حکومت باشند.

همتی چندی قبل هم با کنایه به سیاست خارجی دولت سیزدهم در توئیتی گفته بود:مذاکرات را با تصورات موهوم به زمستانی که فقط شامل حال مردم ایران شد، موکول و دریچه امید را بستید. اقتصاد و معیشت مردم را، با بی تدبیری و ناکارآمدی، به وضع فعلی رساندید. گشت ارشاد را بی محابا تشدید کرده و گوشها را بر روی مطالبات زنان و جوانان بستید. وضع موجود نتیجه حکمرانی غلط شماست.

ظاهراً کینه همتی از دولت سیزدهم و یاران پوششی او چنان زیاد است که ایشان دیگر تعارف را کنار گذاشته و به سیم آخر زده است و آنطور هم که قرائن و شواهد معلوم است تا چند روز دیگر و با ورود دلار به کانال ۴۰ هزار تومان بر شدت حملات همتی افزوده خواهد شد و یاران پوششی آقای رئیسی مجبور خواهند شد که این بار در رینگ اقتصاد که حوزه تخصصی عبدالناصر همتی است با او مبارزه کنند، با این تفاوت که این بار همتی در موضع قدرت است و تیم رئیسی و یاران پوششی او و روزنامه های حامی دولت مثل کیهان و رسالت در موضع ضعف…!

نوشته ایجاد شد 689

دیدگاهتان را بنویسید