هفته پر بارش بهاری

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
هفته پر بارش بهاری

عاقبت بعد از چند هفته کم بارش و نسبتاً گرم ابرهای بهاری قصد سرزمین ایران را کرده و بتدریج از اواخر هفته دوم فروردین ماه شاهد نفوذ جریانات ناپایدار بارشی به داخل فلات ایران خواهیم بود و بارش ها نیز با شدت و ضعف در اغلب مناطق غربی و شمالی و مرکزی کشور آغاز خواهند شد.

البته ورود این جریانات بارشی به منطقه آبسرد دماوند با چند روز تاخیر صورت خواهد گرفت و از امروز (16 فروردین 97) تا اواخر روز دوشنبه 20 فروردین شاهد وقوع رگبارهای موقتی باران در منطقه آبسرد خواهیم بود که اوج این رگبارها و شدت آن برای ساعات بعد از ظهر و عصر روزهای شنبه و یکشنبه پیش بینی می گردد. 

این بارش ها در سطح شهر آبسرد و دشت هومند غالباً بصورت رگبارهای باران و بعضاً بصورت تگرگ خواهد بود ولی در ارتفاعات شمالی و حتی مناطق کوهپایه ائی زرین کوه غالباً از نوع برف همراه با تگرگ پیش بینی می شود.

از نظر دمائی نیز هم زمان با شروع بارش ها شاهد افت 5 تا 8 درجه ائی دما در منطقه خواهیم بود ولی با این حال دمای شهر آبسرد و مناطق پائین دست در هیچ حالتی به کمتر از 5 درجه سانتیگراد بالای صفر نخواهد رسید و این به آن معنی است که خطر سرمازدگی باغات منطقه حداقل در منطقه دشت هومند آبسرد و هومند کیلان و کوهان وجود نداشته و اگر سرمازدگی نیز رخ دهد محدود به مناطق مرتفع آئینه ورزان،خسروان و جابان و سربندان خواهد بود.

لازم به یادآوری است که با توجه به احتمال وقوع پدیده تندباد و بارش تگرگ در هفته آینده ورود خسارت ناشی از تگرگ به باغات منطقه ما دور از انتظار نبوده و از این لحاظ باغات منطقه در خطر قرار دارند.