آغاز بارش ها از شنبه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
آغاز بارش ها از شنبه

همانطور که قبلاً خدمت دوستان عزیز عرض شد از اواخر روز جمعه 28 دی ماه موج بارشی جدیدی وارد منطقه آبسرد می شود که پیامد این موج علاوه بر کاهش دمای حدود 3 تا 5 درجه ائی وقوع بارندگی های نسبتاً خوب طی روزهای شنبه و یکشنبه می باشد.

البته اوج بارش های ناشی از این سامانه را در عصر روز شنبه اتفاق خواهد افتاد و از بامداد یکشنبه بتدریج شاهد کاهش بارندگی در منطقه خواهیم بود ضمن آنکه با توجه به منشاء شمالی این سامانه بارشی و همراهی آن با هوای سرد این بارش ها عموماً به شکل برف خالص ظاهر خواهد شد و اگر خدا بخواهد احتمالاً در بامداد یکشنبه بیش از 5 سانت برف را بر روی زمین شاهد خواهیم بود.

همچنین پیش بینی می شود بیشترین حجم بارش را در منطقه سربندان شاهد باشیم و کمترین میزان بارش را نیز در مناطق جنوبی ساران و آجان شاهد خواهیم بود.

خبر خوش دیگر آنکه اکثر الگوهای میان مدت هواشناسی (الگوی های اروپا و آمریکا)برای ماههای بهمن و اسفند افزایش حجم بارش ها و کاهش دما را برای منطقه ما نشان می دهند و ظاهراً اوج بارش ها را در نیمه دوم بهمن ماه شاهد خواهیم بود و اسفند نیز حجم بارش ها از میانگین بلند مدت بیشتر پیش بینی می گردد ضمن آنکه دمای هوا در بهمن ماه نیز اندکی از میانگین بلند مدت کمتر خواهد بود.

برای اطلاع از جزئیات امواج بارشی آتی ما را در همین سایت دنبال نمائید.