پایگاه خبری تحلیلی شهر آبسرد دماوند

راه انداری سامانه خودنویس املاک؛پایان حکمرانی مشاورین املاک در حوزه تنظیم قراردادهای ملکی

سامانه خودنویس املاک که به منظور نظارت و کنترل قیمت مسکن و ساماندهی آن و با همت وزارت راه و شهرسازی از سال گذشته و با قابلیت تنظیم قراردادهای اجاره ایجاد شده است در سال جاری با فراهم نمودن تنظیم قراردادهای خرید و فروش ملکی این امکان را فراهم آورده تا شهروندان بتوانند بدون نیاز به مشاورین املاک قراردادهای ملکی خود را به طور رایگان ایجاد و ثبت کنند.

هر چند هدف اصلی این سامانه ساماندهی به آشفته بازار مسکن و کنترل قیمت ها و همچنین پایان حکمرانی مشاورین املاک در حوزه تنظیم قراردادهای دارای کد رهگیری بود ولی بمنظور تشویق مشاورین املاک دارای مجوز قانونی، امکان تنظیم قراردادها از طریق این سکو برای مشاوران املاک دارای پروانه فعالیت نیز فراهم شده است.

در همین راستا، مشاور معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت که از ۲۵ اردیبهشت سال جاری فقط مشاوران املاک دارای مجوز امکان استفاده از سامانه خودنویس را دارند.
سامانه خودنویس به صورت برخط با درگاه ملی مجوزها در ارتباط است و اعتبار جواز کسب مشاوران املاک با هر بار ورود به سامانه خودنویس بررسی شده و فقط مشاورین املاک دارای جواز کسب فعال امکان استفاده از خودنویس را خواهند داشت.
ضمن اینکه از خردادماه سال جاری ثبت قراردادهای خرید و فروش واحدهای مسکونی نیز در سامانه خودنویس، امکانپذیر خواهد بود.

نوشته ایجاد شد 689

دیدگاهتان را بنویسید